למה אתם מפחדים להתקדם טכנולוגית?

אני באמת שואל ואשמח שתקדישו לשאלה 2 דקות או אפילו 5.

הקמתם עסק ועכשיו כמו כולנו אתם נמתחים בין הרצון להתקדם והשאיפות להצליח לבין העבודה היום יומית שמחזיקה אתכם ברצועה קצרה ולא מאפשרת לכם לצמוח…

יש המון דברים שתוכלו לעשות כדי לייעל את העבודה היום יומית הזאת, בלי להכיר אתכם ואת העסק שלכם אני משער בביטחון מוחלט ש-90% מהרעיונות פה רלוונטיים גם אליכם. ייעול תהליכי ניהול חשבונות, מערכת לניהול לקוחות קיימים ולידים חדשים (CRM), ניהול לוז דיגיטלי, קיום פגישות וירטואליות במקום לעמוד שעתיים באיילון, אוטומציות (וואו זה עולם ענק): אוטומציות למייל, לאתר, לתהליכי עבודה, לפוואם ללקוחות ועוד, אתר אינטרנט שעובד בשבילכם (לא אתר תדמיתצ, אלא אתר עם אפשרויות סליקה), פיתוח מוצר דיגיטלי שיכול להימכר כשאתם ישנים, בוטים (למשל לווטאסטאפ), רשימות תפוצה במייל, בוואטסאפ ובאסמס, מערכת ניהול משימות ופרויקטים, חוזים דיגיטליים!! (מספיק עם ההדפסות והפקסים והסריקות והבזבוז הלא אקולוגי הזה והלא יעיל הזה), חשבונאות דיגיטלית, פתרונות סליקה מרחוק… אני יכול להמשיך את הרשימה אבל אני סומך עליכם שהמסר עבר. משותף לכל הפעולות האלו הוא שהן מצריכות שתתקדמו בתפישה שלכם לתפישה של ניהול ועבודה יותר דיגיטלית, אני פוגש לא פעם בעלי עסקים שאומרים לי שהם היו רוצים שתהיה להם את האפשרות לעבוד רוב הזמן מהבית או מבית הקפה עם לפטופ אבל הם רושמים קבלות בפנקסי קבלות?! איך בידיוק זה אמור לעבוד לכם? אחד הדברים שעשיתי השנה זה לייצר סנכרון בין כל תשלום שאני מקבל לשליחת חשבונית אוטומטית, אז למעט מקרים מיוחדים כל ההכנסות השוטפות של החברה מפיקות קבלה אוטומטית שנשלחת לבד ללקוח – חוסך לי המון המון זמן!! וכאב ראש ודאגות.

אבל אחרי שיחות עם עשרות ואולי יותר בעלי עסקים אני יודע איפה הבעיה, רובכם משוכנעים שטכנולוגיה עולה המון כסף ואתם נשארים לאחור בזמן שאתם לא שמים לב שטכנולוגיה הפכה להיות המוצר הכי זול בשוק!! תבדקו אותי! טכנולוגיות מכל סוג שהוא הולכות ונהיות זולות יותר מיום ליום בזמן ששעות אדם הולכות ומתייקרות. אז כל זמן שאתם משקיעים במשהו שיכול היה להיות דיגיטלי עכשיו גם עולה לכם יותר. אני מוכן להוכיח לכם את הנקודה הזאת בקלות: – מערכות CRM, לקוחות, לידים וניהול פרויקטים ומשימותעולות היום החל מ-30 ש”ח לחודש! – בינה מלאכותית לעסק מתחילה מ-16 ש”ח בחודש (בסכום הזה שהיום הוא זול יותר ב-1 ש”ח מכוס קפה תקבלו כוח עצום) – תוכנה ניהול הכנסות, הוצאות והפקת קבלות דיגיטליות מתחילה מ-40 ש”ח ויש כאלו שגם לא יגבו מסלול חודשי אלא רק עמלה (שווה מאוד לעסקים מתחילים). – אתר עולה 2000-4500 ש”ח חד פעמי ואז בין 350-550 בשנה (פעם היה עולה 30,000++) – פיתוח אפליקציה פשוטה 3,000-6,000 ש”ח!! (לפני כמה שנים זה היה מתחיל מ-50,000 ש”ח) – בניית אוטומציות מאות שקלים ששווים כל אגורה. – מערכת חוזים דיגיטליים 30-40 ש”ח לחודש.. בקיצור אנחנו חיים בעידן שבכל חודש יוצאת פלטפורמה חדשה, פתרון חדש ומחירי השירותים הטכנולוגיים כבר מזמן שולים יותר מאוחת בוקר. אני רק רוצה להבהיר את המשמעות: מערכת סליקה ואפשרות להפקת חשבוניות, הצעות מחיר עם אוטוציות מלאות שתשלח הכל ללקוחות שלכם ותסדר ותקטלג את כל ההכנסות וההוצאות שלכם לבד תעלה לכם נניח 120 ש”ח בחודש בעוד שעובד שיעשה את זה יעלה לכם 40 ש”ח לשעה (320 ליום!)

לסיכום דבר, אני מזמין אתכם לחקור את העניין, לאתגר את כל מה שרשמתי פה, ללכת ולבדוק בעצמכם על מערכות וטכנולוגיות שציינתי פה ועלויות, אם אתם בכלל רוצים להיפתח לעולם ענק וזול יותר חפשו באנגלית ותבדקו פתרונות של חברות גדולות בחו”ל (בדרך כלל זול יותר ומתקדם יותר אם נוח לכם עם האנגלית) – כל אחד מה שמתאים לו.

קישור לפייסבוק של שי מזרחי