אני רואה ופוגש הרבה עסקים שעושים חיל, יש להם לקוחות, יש להם מוצר טוב ויש להם פוטנציאל חבוי. החלק שהכי קוסם לי תמיד הוא שבעלי העסק יודעים שחבוי בהם פוטנציאל גדול יותר, והם יודעים שהם צריכים לפעול בדיגיטל אבל אין להם מושג מאיפה להתחיל.

אז פגשתי כאלה ששמו מסיכות על הפנים והחליטו פשוט להתעלם מהפוטנציאל שיש לעסק שלהם בדיגיטל, פגשתי כאלה שמחכים לאיזה אביר או אבירה על סוס לבן ש"יקחו את העסק שלהם ויממשו את מלוא הפוטנציאל שלהם בדיגיטל", שמישהו יבוא ויושיע אותם כבר! בעלי העסקים האלה מתחלקים לשניים, קבוצה אחת היא מאלו שאיכשהו תמיד נופלת על כל מני ספקי שירות דיגיטליים עם מילים גדולות ושיווק מפוצץ אבל שלעולם לא מביאים את התוצאות שהבטיחו, והקבוצה השניה היא זאת שחוששת בדיוק מהמצב הזה ולעולם לא נותנת את מבטחה באף איש דיגיטל, ולכן שתי הקבוצות תמיד נכשלות ביישום אסטרטגיית חדירה מוצלחת לעולם הדיגיטל.

למה זה חשוב?

כל מוצר פיזי שאתם מוכרים יכול להימכר פי אלף באינטרנט כמוצר דיגיטלי או עם אפיק שיווק דיגיטלי, כל שירות שאתם נותנים יכול להינתן ברשת ואתם תקבלו עליו את אותו הסכום אבל בחצי מהמאמצים והתשומות שאתם צריכים להשקיע היום כדי לספק אותו. בדיגיטל אתם יכולים לשרת מיליוני אנשים, כמה אתם יכולים בעולם הפיזי?

זה בסדר אם אתם מזדהים עם מה שאני כותב פה, רוב בעלי העסקים המוצלחים ביותר שפגשתי עדיין לא מימשו את פוטנציאל הדיגיטל שלהם בגלל אחת מהסיבות שציינתי מעלה, אבל אתם לא רוצים להיות כמוהם, הם אולי מצליחים, אבל הם קמים כל בוקר בידיעה (או חוסר ידיעה) שהם משאירים בכל חודש עשרות אלפי שקלים (את הפוטנציאל שלהם) על הרצפה כי הם חוששים לקחת את הצעד הגדול הבא.

אז מה עושים? יותר פשוט ממה שחשבתם.

אני אתחיל רגע ממה שלא עושים! לא מתלהבים מאיזה משווק מטורף וסוגרים עסקה שתעלה לכם מלא כסף רק כי הפרזנטור שמולכם יודע למכור בצורה מטורפת, תאמינו או לא אבל הוא כנראה לא יוכל למכור את העסק שלכם באותה הרמה, אין לו את הדרייב, התשוקה והיכולת לשווק את העסק שלכם כמו שהוא משווק את שלו.
אני יודע שכרגע סגרתי לכם את האופציה המועדפת, כי הרי אם אתם לא מכירים אנשי דיגיטל טובים באמת ואתם לא יכולים לסגור עסקה עם הבנאדם הבא שקופץ לכם בפרסומת בפייסבוק אז מה נשאר?
פשוט וקל יותר ממה שחשבתם, קחו יועץ דיגיטל, בדיוק כמו שאתם לוקחים יועץ פיננסי כי הכסף שלכם חשוב לכם, וכמו שאתם לוקחים יועץ משפטי כדי לשמור על עצמכם, קחו יועץ דיגיטלי אם אתם מאמינים בפוטנציאל של העסק שלכם.
בשעת זום אחת או שתיים, יועץ דיגיטל יאפיין בדיוק מה שאתם צריכים כרגע, הוא יוכל לחבר לכם ספקים אמיתיים, מנוסים ולערוב להם, אפילו כאלו שיתאימו ספציפית לאופי שלכם ושל העסק שלכם. זו התחלה הרבה יותר טובה וחכמה לקחת את הצעד הגדול הבא ולעשות את הקפיצה לדיגיטל!

בהצלחה!

הטור הזה התפרסם במגזין מדור לדור – זה הקישור