שנתיים.
אפילו קצת יותר.
מאז שהעלתי פוסט חדש כאן באינסטגרם ואני מרגיש שבמידה מסוימת אני רוצה לציין את זה.
אז אם תהיתם, לא נעלמתי, לא נחטתפתי ולא גייסו אותי למוסד, הייתי פה כל הזמן והיו לי שנתיים מפוצצות עשייה, רכבת הרים מטורפת.

בשאר הרשתות וגם פה מדי פעם בסטורי אני מעלה כל מני דברים אבל אני מבין שעדיין רוב האנשים לא יודעים במה אני עוסק אז למי שזה מעניין אותו אעשה כאן בריף קצר על השנים האחרונות.
אתם יודעים שמאז ומתמיד התחום שהכי ריתק אותי היה כלכלה, כלכלה היא בעיניי המפתח להבנת העולם ברובד הגשמי (ואולי רק).
מי שבפיו שגורים המונחים “זה לא הוגן”, “זה לא צודק”, “למה הולכים שוב לבחירות”, “איך זה קרה”, כל שמשקיע בביטקוין כדי להתעשר או מאמין שהבורסה תסדר לו את החיים בסך הכל לא מבין מספיק טוב כלכלה ואת המהות שלה.

הסיבה שהתחלתי לחקור את הנושא הזה לפני כמעט עשור היא כי הייתה בעיקר ילד סקרן שרוצה להבין למה דברים עובדים וקורים כמו שהם קורים.

אז התגלגלתי ליחידה שהייתה עבורי בית שני, הייתי חוקר כלכלי וחברתי את הכלכלה הפלסטינית לצד מפקדים מדהימים, לאחר מכן באופן לא ממש מתוכנן יצאתי לקצונה והייתי קצין ארגונים בינלאומיים ולאחר מכן במשך שנה וחצי קצין תקציבים של היחידה.
בתפקיד של קצין תקציבים הראשון ביחידה שלי עבדתי עם תקציבים ממשלתיים גדולים ועם כמעט כל משרד ממשלתי שקיים, נפתחו לי העייניים לדברים רבים. נוסיף על זה שזו הייתי אחת התקופות הכלכליות המאתגרות של המדינה, מגפה עולמית, בהלה וכמובן כראוי למדינת ישראל גם היו שנתיים ללא תקציב מדינה.

כל יום ויום בתפקידים האלו פתח בפניי עוד ועוד דלתות שאיפשרו לי לראות ולהבין את מה שתמיד רציתי, איך דברים עובדים, למה הם קורים, איך מתקבלות החלטות ומי השחקנים.

אני לא סיימתי ללמוד ואני אפילו לא קרוב.

לאחר השחרור פתחתי את החברה שלי, החברה הגלובלית לשירותים דיגיטליים @theglobalcompany.il שמטרתה לשדרג עסקים וגופים נוספים בתחומים הדיגיטליים והכלכליים.
מבניית אתרים ואפליקציות וכד פיתוח מערכות מתקדמות ומודלים כלכלים שמותאמים לעולם החדש.
אנחנו נותנים מעטפת שלמה של תכנון, מיתוג וביצוע שכוללים גם את כל דרישות התחזוקה שבאות לאחר מכן.
מיום ליום העשייה הולכת ומגשימה את החזון הזה, בכל יום עוד חלק קטן נוסף לפאזל האינסופי הזה.

הדבר הכי מדהים במסע הזה הוא האנשים שאני פוגש והסיפורים שאנחנו יוצרים ביחד.
את הדבר הזה לבדו לא הייתי מחליף בעד שום דבר בעולם.
תודה.

שי מזרחי